piątek, 5 kwietnia 2013

Kochane, wiele z was przychodzi do mnie z krótką płytką twierdząc, że macie brzydkie paznokcie, ale nie chciałybyście żeby wyglądały sztucznie i dlatego prosicie o manicure hybrydowy. Niestety muszę wam przypomnieć, że manicure ten będzie się trzymał tylko wtedy gdy:
1. Płytka nie jest zbyt słaba i łamliwa
2. Płytka nie jest przetłuszczająca się (jest to rzadkie zjawisko, ale nawet żel nie chce się trzymać)
3. Płytka nie jest zbyt krótka (czyli paznokieć powinien lekko wystawać poza opuszek)
4. Nie moczysz często rąk w wodzie (manicure hybrydowy nie jest odporny na długie lub częste moczenie rąk w wodzie)
5. Najważniejsze!!! NIE SKUBIESZ spod spodu hybrydy, która znalazła się pod paznokciem w celu "zamknięcia, zakończenia" wolnego brzegu paznokcia! Wiele z was o tym zapomina i hybryda odpryskuje.

Bardzo istotny jest również fakt, iż z założeń producenta hybryda ma pozostawać na naszych paznokciach DO 2 TYGODNI. Może to być więcej, ale nie musi. 2tygodnie nie jest czasem  minimum, minimum powinien być okres około tygodnia (oczywiście jeśli przestrzegasz powyższe zasady).

Hybryda jest to najprościej mówiąc specjalny lakier utwardzony w lampie, który pięknie błyszczy i ma pozostawać na naszych paznokciach dłużej niż zwykły lakier do paznokci.

Mam nadzieje, że troszkę rozjaśniłam wam "z czym to się je" :) Zachęcam was do przemyślenia wyboru stylizacji, przemyślenia tego co wolicie i tego, co będzie dla was lepsze. Pozdrawiam :)

P.S Shellac nie jest jedynym manicurem hybrydowym na świecie. Jeśli tak wam powiedziała wasza kosmetyczka to możecie być pewne, że po prostu zachwalała swój produkt i swoje usługi. Jest wiele form oferujących hybrydy, a kwestia wyboru jednej z nich  jest uzależniona od indywidualnych potrzeb kosmetyczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz